II. stupeň - Legoland

Publikováno: 10. 5. 2024 Autor(ka): Martina Smejkalová

Jste milovníci stavebnic LEGO? Láká vás poznat výrobu LEGA kostiček společně s jejich historií a tradicí? Chtěli byste vidět miniatury významných památek? Nebo byste rádi vyzkoušeli jízdu na divokém drakovi, ocitli se ve středověkém hradě s rytíři, je libo pirátskou bitvu, vyhlídkovou jízdu vláčkem, jízdu na horské dráze, procházet se džunglí či sjíždět divokou řeku?

II. stupeň - Legoland

Dne 7. 5. 2024 si žáci napříč druhým stupněm naší školy měli možnost vyzkoušet své jazykové znalosti v praxi v LEGOLANDU v německém Gützburgu. Nemohli jsme se dočkat, až otevřou. :) Plni očekávání jsme vyrazili dovnitř, kde jsme po průchodu vstupním prostorem projednali strategii a vyrazili do jednotlivých tematických částí (Miniland, LEGO MYTHICA, LEGO NINJAGO WORLD, ENTRANCE AREA, KNIGHTS" KINGDOM, PHARAONS" LAND, LEGO X-TREME, LEGO CITY, ADVENTURE LAND, PIRATE LAND, IMAGINATION). Počasí nám přálo, dokonce i sluníčko se ukázalo. Dozvěděli jsme se zajímavosti z historie LEGO kostiček, fascinovali nás miniatury významných památek, které byly propracovány do nejmenších detailů. Trochu adrenalinu jsme otestovali na horské dráze či  divoké řece. Velmi kouzelný pohled se nám vyskytl z vyhlídkové věže, kde jsme ze všech úhlů prozkoumali rozlohu celého parku. Celkem se zde nachází 64 atrakcí zaměřených na různé věkové kategorie.  Každý si přijde na své. Měli jsme štěstí, že jsme nečekali téměř žádné fronty, takže jsme si prošli jednotlivé atrakce dokonce několikrát. Na závěr jsme se zastavili v obchodu se suvenýry. Milovníci LEGA a vášniví stavitelé si odvezli trofej nejcennější - svou oblíbenou stavebnici LEGA.